افزایش صادرات نفت ایران به روزانه ۱.۶۵ میلیون بشکه

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه از افزایش صادرات نفت ایران

به روزانه ۱.۵ میلیون بشکه در ماه فوریه و به مدد صادرات به اروپا در ماه مارس به روزانه ۱.۶۵ میلیون بشکه خبر داد.

hhe2891-inanloo

رویترز به نقل از دو منبع صنعتی نوشت: انتظار می‌رود، تولید نفت ایران، سومین تولیدکننده نفت اوپک، در ماه مارس به مدد افزایش صادرات به اروپا افزایش یابد و از ۱٫۵ میلیون بشکه در ماه فوریه به حدود ۱٫۶۵ میلیون بشکه در روز در ماه مارس برسد.

این منبع آگاه که به گفته رویترز به صادرات نفت ایران آشناست، گفت: انتظار می رود که شرکت ملی نفت ایران پس از نهایی کردن شرایط قرارداد با شرکت های توتال فرانسه و سپسای اسپانیا که از ابتدای ماه مارس اجرایی می شود، در ماه جاری میلادی حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار بشکه نفت به اروپا صادر کند.

به گفته یکی از منابع آگاه، شرکت توتال قراردادی برای خرید حدود ۲۰۰ هزار بشکه نفت از ایران دارد و قرارداد سپسا برای خرید ۳۵ هزار بشکه نفت در روز است، انتظار می رود که توتال در ماه مارس در مجموع ۵ میلیون بشکه نفت از ایران بخرد.

به گفته منابع تجاری، لیتاسکو، بازوی تجاری لوک اویل روسیه، سپسا و توتال نخستین خریداران اروپایی نفت ایران پس از لغو تحریم ها بودند و در ماه فوریه محموله‌های آزمایشی از ایران دریافت کردند.

هلنیک پترولیوم، بزرگ ترین پالایشگاه نفت یونان نیز اعلام کرد نخستین محموله نفت خام ایران را در پایان ماه مارس دریافت خواهد کرد. تهران تلاش می کند تا پس از لغو تحریم ها، سهم از بازار نفت به ویژه بازار اروپا را پس بگیرد.

یک مقام ارشد شرکت ملی نفت ایران روز سه شنبه گفت: صادرات نفت کشورش در ماه فوریه ۵۰۰ هزار بشکه افزایش یافت و به ۱٫۵ میلیون بشکه در روز رسید.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!